Udział w spotkaniach autorskich jest świetną propozycją dla osób, które lubią czytać książki. Teraz psiarzami są także kucharze, ludzie znani z mediów, przyjeżdżają zagraniczni twórcy, więc jest się czym zachwycić.

Ujrzenie pisarza na żywo

Przenoszenie się w książkowy świat dostarcza wiele radości. Dzięki niemu możemy oderwać się od problemów dnia codziennego, miło spędzić czas, zrelaksować się podczas niezwykle wciągającej lektury. Taki jest właśnie cel pisarzy, którzy tworzą poszczególne utwory po to, by następnie oddać je w ręce swoich czytelników. Jak wielu z nich podkreśla, nie chcą by ich twórczość trafiała w próżnię, więc co jakiś czas odbywają się spotkania autorskie w danej miejscowości. Z powodu pandemii większość  z nich miała miejsce online, dzięki czemu mogła w nich uczestniczyć osoba z terenu całej Polski i zagranicy, jednak brakowało kontaktu z pisarzem.

Pamiątkowe zdjęcie i autograf

Podczas spotkania na żywo zawsze jest możliwość zdobycia autografu, dedykacji, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z danym twórcą. Jest także czas na zadawanie pytań danej autorce lub autorowi, czas na chwilę rozmowy podczas wypisywania autografu. Podczas spotkań online brakowało tego ważnego elementu kontaktu, w trakcie którego można nawiązać osobisty kontakt z danym twórcą. Szczególnym uznaniem cieszą się odwiedziny zwłaszcza na Targach Książki i innych literackich wydarzeniach spotkania z zagranicznymi twórcami, którzy zawitali do naszego kraju.

Miło spędzony czas

Podczas spotkania autorskiego dodatkowo bardzo miło można spędzić czas. Jest to świetna okazja do wymiany doświadczeń na temat danej książki. Można także poznać dalsze plany wydawnicze, dowiedzieć się co jest planowane w najbliższym czasie. Jest to propozycja nie tylko dla tych, którzy znają twórczość danego pisarza. Dzięki otworzeniu się na nowe doznania czytelnicze i udział w takim wydarzeniu można zachwycić się zupełnie inną literaturą i dodatkowo mieć swoją pierwszą kupioną na próbę książkę już z autografem. Spotkania autorskie jest super opcją dla tych, którzy kochają zagłębiać się w różne książkowe światy.