By hobby stanowiło jednocześnie pracę zarobkową – o tym marzy chyba każdy. Nie bez powodu mówi się, że ktoś, dla kogo praca stanowi jednocześnie hobby, tak naprawdę nigdy nie przepracuje nawet dnia. Niestety, wydaje się, że jest to coś niemożliwego do spełnienia – a to jak najbardziej błędne myślenie, bo Twoje hobby może nie tylko przynosić Ci radość, lecz także dochody.

Rynek.

Zanim podejmiemy decyzje o odejściu z dotychczasowej pracy i przekształceniem naszego hobby w źródło dochodu – dokładnie zapoznajmy się z realiami panujący na rynku. Jeżeli konkurencja jest naprawdę spora, zwyczajnie trudno będzie nam się wybić. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe – jeżeli wyróżniamy się czymś na tle konkurencji, bez względu na to, co by to było – mamy realne szanse na to, by zaistnieć na rynku.

Uwierz w siebie!

Hobby niejednokrotnie jest czymś skrytym – wiele osób rzadko dzieli się swoimi dokonaniami ze światem, często uznając, że ich praca jest jeszcze niewystarczająco dobra. Liczne komplementy i pochwały nie potrafią zmienić takiego stanu rzeczy – cóż, jeżeli pragniemy, by nasze hobby zaczęło przynosić nam dochody, musimy zwyczajnie uwierzyć w siebie. Jeżeli jednak czujemy, że poziom, jaki reprezentujemy, nie jest jeszcze na tyle wysoki, by móc zaoferować swoje usługi potencjalnym klientom – zwyczajnie się w tym wstrzymajmy i dajmy sobie więcej czasu.

Przygotuj się na inwestycje.

Niestety, lecz jeżeli chcemy zwiększyć swoje szanse na zaistnienie na rynku – zwyczajnie przygotujmy się na to, że czekają nas pewne inwestycje. Może to być zakup nowych sprzętów, lepszych materiałów czy zorganizowanie sobie lepszego miejsca pracy.