Szkoła jest miejscem, w którym każdy zmuszony był spędzić ogromną część swojego dzieciństwa, jak i nastoletnich lat. Wspomnienia części osób z nią związanych są pozytywne, a jeszcze innych – wręcz przeciwnie. Nie ma co ukrywać – Polskie szkoły nie są idealne, choć też nie możemy ich nazbyt antagonizować. Doświadczenia, wiedza i przyjaźnie z nich wyniesione są niezwykle cenne i pozostają z nami do końca naszych dni. O ile system edukacyjny jest wszechstronny i nastawiony na wiele dziedzin nauki, tak nie jest również idealny. Są bowiem kwestie, o których zwyczajnie nie dowiemy się ze szkoły.

Finanse.

Uczęszczając do szkoły, zagłębiamy wiele tajemnic istnej królowej nauk, a więc matematyki. Mogłoby się więc wydawać, że umiejętność sprawnego posługiwania się liczbami, to wszystko, czego potrzeba nam w dorosłym życiu. No cóż, jak się okazuje – nie do końca. Nieodpowiednie zarządzanie swoimi finansami to problem, z którym boryka się ogromna ilość osób – mowa tu o dysponowaniu własnym budżetem, oszczędzaniu czy choćby niewielkim inwestowaniu.

Emocje.

Problemy psychiczne wśród dzieci i młodzieży są często bagatelizowanym tematem w naszym kraju. Jeżeli jednak przyjrzymy się statystykom związanym z samobójstwami czy ich nieudanymi próbami – zauważymy, że jest to problem o ogromnej skali. Niestety, również i w tej kwestii szkoła nie daje od siebie nazbyt wiele. Dzieci i młodzież nie są uczone skutecznego radzenia sobie z emocjami, rozwiązywania problemów będących ich przyczyną czy wreszcie – aktywnego poszukiwania pomocy w kryzysowej sytuacji.