Pierwszy dzień września zbliża się wielkimi krokami, więc czasu na skompletowanie szkolnej wyprawki mamy coraz mniej. Lista akcesoriów potrzebnych w szkole jest długa i łatwo w niej się pogubić. Zaplanuj zakupy i przygotuj się do nich tak, by wraz z końcem wakacji młody uczeń miał wszystko, co przyda się mu w pracy na zajęciach w szkole i w domu. Jak przygotować dziecko do nowego roku szkolnego? Podpowiadamy!

Jaki to będzie rok szkolny? Nie daj się zaskoczyć!


Doświadczenia z ostatnich lat pokazały, że nauka w szkole potrafi z dnia na dzień zmienić swoją specyfikę. Za tym idzie konieczność modyfikacji codziennej rutyny, przyzwyczajeń i wymiany akcesoriów, z których uczniowie korzystają podczas zajęć i przy odrabianiu pracy domowej. Miejsce praktycznych i przyjaznych młodym kręgosłupom zajęły wygodne i ergonomiczne zestawy biurek oraz krzeseł, a częściej niż po zeszyty i podręczniki dzieci i młodzież korzystały z komputerów, laptopów i tabletów. Zmiany to wynik ograniczeń, jakie na systemie polskiej edukacji wymusiła epidemia.
Bez względu na to, jak będzie wyglądał rozpoczynający się lada moment rok szkolny, musisz zadbać o to, by wyprawka do szkoły była przygotowana na każdą okoliczność. Biurko i krzesło do biurka dopasowane odpowiednio do wzrostu dziecka to must have każdego ucznia. Jeśli ponownie wprowadzone zostanie zdalne nauczanie, lekcje odbędą się w komfortowych warunkach. Z kolei w sytuacji, gdy uczniowie wrócą do szkolnych ławek, nie będzie to wydatek daremny – ergonomiczny zestaw biurka i krzesła korzystnie wpłynie na rozwijający się, młody kręgosłup.
Sprawdź, jak wygląda tornister, w którym Twoje dziecko nosiło zeszyty i podręczniki, zanim rozpoczęły się zajęcia zdalne. Upewnij się, czy plecak szkolny nie jest już zbyt mały zarówno pod względem dopasowania go do wzrostu dziecka, jak i pojemności odpowiedniej do akcesoriów, które muszą w nim się zmieścić. Jeśli wszystko jest w porządku i młody uczeń nie miał okazji zniszczyć plecaka, który już posiada, śmiało wykreśl tę pozycję z listy zakupów. Dokupisz go w trakcie roku szkolnego, gdy sytuację będzie można uznać za stabilną, a w sklepach pojawią się sezonowe wyprzedaże i promocje.

Wyprawka szkolna – Komfort i estetyka


Planując zakup szkolnej wyprawki nie zapomnij o stroju na wf – sprawdź, czy na liście zakupów masz wpisane obuwie sportowe i odpowiednie ubranie. Zwłaszcza, gdy dziecko urosło podczas wakacji i dotychczasowe stały się za małe. To samo dotyczy ubrań przeznaczonych do noszenia na co dzień. Podczas zakupów postaw na jakość i estetykę wykonania oraz komfort noszenia. W sytuacji, gdy dziecko pójdzie do szkoły i spotka się z rówieśnikami, będzie wyglądało modnie i estetycznie. Natomiast podczas ewentualnych zajęć zdalnych, zagwarantują wygodę przyjazną domowym pieleszom i nie będą wywoływały poczucia skrępowania, gdy młody uczeń zostanie poproszony o włączenie kamery i pokazanie się uczestnikom zajęć.
Zabierz dziecko na zakupy i pozwól mu aktywnie uczestniczyć w wyborze szkolnych ubrań i akcesoriów. Nawet maluch zna już swoje preferencje, a samodzielnie podjęta decyzja dotycząca chociażby koloru spodni będzie dla niego motywacją do pójścia na szkolne zajęcia i dodadzą otuchy w trudnych, szkolnych chwilach. Przy okazji młody uczeń poczuje się poważnie potraktowany, a sam moment pójścia do szkoły potraktuje jako początek ważnego momentu w życiu.