Studia to ten najlepszy okres w życiu, po którym nie tylko co zyskujesz ogromną wiedzę i doświadczenie, ale też i przyjaźnie, które będą na całe życie. Niestety nie jest łatwo podczas studiów, na drodze mogą pojawić się liczne i bardzo obciążające przeszkody i nowe wyzwania, którym będzie trzeba podołać. Nie da się napisać prawdy o studiach, ale możemy zaznaczyć kilka faktów, o których warto jednak wiedzieć, zanim uda się na studia.

Studia — jak to jest na samym początku?

Zanim udamy, się jednak na studia to trzeba, też wiedzieć, jaki ma być to kierunek, żeby, wybrać studia dla siebie trzeba odpowiedzieć na dwa ważne pytania. Co mnie interesuje w życiu? Która to uczelnia będzie najlepszym wyborem? Gdy już odpowiemy, sobie na ów pytania wybierzemy, studia i kierunek. Tylko pamiętaj, z tego nie da, się już zrezygnować. Tylko i wyłącznie, kiedy zrezygnujesz stracisz swój cenny czas.

Dobrze wybraliśmy, już kierunek uczelnie zaczynamy, już ów studia. Jest fajnie, poznajesz nowych lubi i wykłady są też nieobowiązkowe, chodzić na zajęcia, na których jest sprawdzana ów obecność. Gdy tylko możesz, organizujesz, swoją imprezę, ponieważ jednak trzeba się poznać. Jednak pamiętaj, nie jest tak to kolorowo, jak, się wydaje. Nie znam, nikogo kto był, na studiach i nie musiał się zmuszać do porannych wstawiań. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że studia są wymagające czasochłonne, a zarazem i kosztowne.

Studia to też sesja.

Studia imprezy praca to jedno. Jednak przychodzą sytuację jak pod koniec lutego i czerwca, gdzie pojawia się najtrudniejsza z wszystkich opcji. Jest to sesja. Bywasz na zajęciach, ale to i tak niezwalania Ciebie od tego, by zdać egzaminy pod koniec lutego i czerwca. Jednak często takowe przygotowania do takich egzaminów trwają dłużej niż tydzień a ty wtedy, wiesz, dlaczego jest tak ciężko. Nieprzespane noce mnóstwo wypitych kaw. Wszystko po to, by nauczyć się na egzaminy. Twoje zaangażowanie jest ważne podczas słuchania na zajęciach.

O czym warto wiedzieć?

– Studia to nie tylko impreza.

– Wiele wyrzeczeń.

– Wspaniały, ale zarazem ciężki czas.

– Dłużące się zajęcia i parę lat nauki.

– Wiele nauki do sesji.

– Wiele przeszkód na drodze z nauką.

A też wiele więcej przeszkód stoi na drodze, by osiągnąć swój wymarzony cel. Pamiętaj, jednak, że kiedy Ci się to uda będziesz szczęśliwy z wykształceniem wyższym! Liczę na Ciebie, że Ci się uda!