W dawnych studenckich czasach akademiki cieszyły się nie najlepszą sławą, jeśli wziąć pod uwagę standardy mieszkaniowe. Były to małe, kilkuosobowe pokoje, w dodatku miały bardzo skromnie wyposażenie. Ten obraz akademika zdecydowanie odszedł już do lamusa. Zmieniły się wymagania studentów i stare warunki mieszkaniowe okazały się niewystarczające. Studenci zaczęli wynajmować drogie prywatne pokoje, a czasem nawet całe mieszkania. Na szczęście na rynku pojawiły się prywatne domy studenckie, które całkowicie odmieniły akademicką rzeczywistość mieszkaniową. Mają wyskoki standard, bardzo dobrą lokalizację i atrakcyjną ofertę, którą ciężko porównać z klasycznym wynajmem mieszkań.

Dlaczego prywatny akademik w Krakowie to dobre rozwiązanie?

Akademiki państwowe od zawsze były lokalami przystępnymi cenowo, na które mogli sobie pozwolić studenci oraz ich rodziny. Młodzi maturzyści opuszczali rodzinne miasteczka i wyjeżdżali do większych miejscowości w poszukiwaniu swojej życiowej i edukacyjnej drogi. Najczęściej swoje nowe miejsce odnajdywali w domach studenckich. Wraz z biegiem czasu wiele się pozmieniało, a wymagania studentów względem wygody lokalu mieszkaniowego zdecydowanie wzrosły. Studenci zaczęli szukać kwater prywatnych, które gwarantowały większy komfort, wyższy standard i spokój potrzebny do nauki. Jednak dość szybko okazało się, że prywatny wynajem od osób fizycznych niesie za sobą sporo niedogodności. Na szczęście w tym samym czasie pojawiały się na rynku prywatne akademiki, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Najlepszą opcją na prywatny akademik w Krakowie jest LivinnX, czyli dom studencki o wysokim standardzie, atrakcyjnym położeniu, w którym najdziesz nie tylko komfort, ale także społeczność.

Komfort i udogodnienia, których nie znajdziesz nigdzie indziej 

Każdy, kto choć raz wynajmował mieszkanie, doskonale wie z czym wiąże się taka sytuacja. Użeranie się z właścicielem, psujące się sprzęty, których nikt nie chce naprawić, nagłe i niespodziewane podwyżki czynszu, a nawet niezapowiedziane wizyty. Samo szukanie mieszkania jest stresujące i nie należy również do najprzyjemniejszych rzeczy. Z kolei wraz z wręczeniem wypowiedzenia umowy najmu, w naszym mieszkaniu zaczynają pojawiać się wycieczki nowych, potencjalnych najemców.

Dużo lepszym rozwiązaniem, niż wynajem pokoju, jest skorzystanie z szalenie komfortowych prywatnych akademików. Jedną z ich zalet jest ogromna wygoda i wysoki standard oferowanych pokoi. Dodatkowym atutem tych lokali są udogodnienia dostępne dla wszystkich mieszkańców. Mówimy tu o specjalnej strefie przeznaczonej do nauki, siłowni, która pozwoli zachować sprawność fizyczną, czy pokojach przeznaczonych do uprawiania jogi. Odwiecznym problemem w prywatnych mieszkaniach jest brak rowerowni, w której można przechowywać swój jednoślad. Biorąc pod uwagę, że jest to bardzo wygodny i ekonomiczny środek transportu, jego popularność wśród studentów jest ogromna. Prywatne akademiki rozwiązały ten problem i przygotowały specjalne parkingi dla rowerów. Zadbały także o miejsce do odpoczynku po całym dniu pełnym zajęć i czy pracy zarobkowej na część etatu. Na dachu akademików powstały strefy chillu i relaksu, wyposażone w jacuzzi i stanowisko do grillowania. Wewnątrz budynków na studentów czekają specjalne sale gier wyposażone w piłkarzyki, Playstation, stół do bilarda i ping-ponga. Nawiązywaniu przyjaźni służy wspólna kuchnia, w której można razem gotować, rozmawiać, a nawet przygotowywać się do egzaminów. Ubrania, które pobrudzą się podczas gotowania, można zanieść do pralni usytuowanej w budynku.