Motywacja jest czymś iście niezbędnym do tego, by należycie wypełniać swoje obowiązki, czy zwyczajnie mieć chęć codziennie udać się do miejsca zatrudnienia. Życie bez motywacji potrafi być niezwykle utrudnienie i uciążliwe – to właśnie za jej sprawą dążymy do osiągania wymarzonych celów, a gdy jej zabraknie, możemy zwyczajnie stanąć w miejscu na dłuższy czas. Dla wielu, oczywistą motywacją do pracy, są przede wszystkim pieniądze, a więc godziwe wynagrodzenie – co jednak z pozostałymi kwestiami?

Możliwość rozwoju.

Zaraz po pieniądzach, większość osób za oczywistą motywację do pracy uważa możliwość samorozwoju i realizacji. W ostatnich czasach stagnacja i stabilizacja nawet jeżeli idzie w parze z dobrymi zarobkami – jest zwyczajnie niewystarczająca. Młodzi ludzie są coraz ambitniejsi, a oprócz wynagrodzenia, kluczowe jest to, czy w danym miejscu będą mieli okazję do rozwoju i awansu.

Atmosfera.

Równie istotną kwestią jest atmosfera, jaka panuje w firmie. Nikt nie będzie dawał z siebie wszystkiego, ani tym bardziej czerpał satysfakcji z pracy, jeżeli panująca w niej atmosfera jest zwyczajnie zła. Złe relacje pomiędzy współpracownikami czy szefostwem w bezpośredni sposób odbijają się na poszczególnych wynikach – nikt zwyczajnie nie chce przebywać w miejscu, które w negatywny sposób wpływa na jego samopoczucie.

Uznanie.

Nic nie motywuje do działania tak, jak fakt, że ktoś docenił naszą pracę i wyniki, jakie osiągnęliśmy. Każdy odczuwa potrzebę bycie uznanym, bez względu na to, czy odbędzie się to za sprawą udzielenia jednorazowej premii, czy ogólnego wyróżnienia podczas ogólnego spotkania.